Okolí penzionu

     Screenshot_6 

Zámek Milotice

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury v obci Milotice, asi 8 km od Kyjova, v regionu bohatých folklorních tradic a dobrého vína.
Barokní stavba zámku v Miloticích vznikla na místě středověké tvrze ve druhé polovině 17. století, ale její konečná podoba pochází z první poloviny 18. věku, kdy se zde jako stavebník uplatnil Karel Antonín Sérenyi.

     Screenshot_6 

Moravské toskánsko

Moravské Toskánsko je populární označení pro oblast u Kyjova v Jihomoravském kraji, která svými terénními vlnami připomíná krajinu italského Toskánska. Oblíbená je u fotografů, krajina není narušena výškovými budovami či komíny, občas jsou v ní solitérní stromy či kapličky.

     Screenshot_6 

Baťův kanál

Baťův kanál neboli Průplav Otrokovice-Rohatec je historická vodní cesta vybudovaná v letech 1935–1938 v délce 52 km, která spojovala Otrokovice s Rohatcem. Částečně vede po řece Moravě, jinak uměle vyhloubenými kanály s řadou pohyblivých jezů, plavebními komorami (14) a dalšími vodními stavbami. Na trase je celkem 23 mostů.

     Screenshot_6 

Petrovské Plže

Vinné sklepy Plže, ležící v obci Petrov, jsou ojedinělým celkem historických sklepů. Pro jejich stavbu jsou typické kamenné stropy tvarované do klenby. Průčelí sklepů s lomeným obloukem bývá zdobené podezdívkou modré barvy a ornamenty vinné révy. 

Mikulčice

Mikulčice jako malované
Osobitou atmosféru vesnic na Podluží podtrhují domy s malovanými žudry a zdobenými lemy kolem dveří a oken, boží muka i zdobené vinné sklepy. Pestrými malovanými slováckými ornamenty je v Mikulčicích vyzdobena kaple sv. Rocha u hřbitova, fara i budova obecního úřadu na návsi. Zajímavou kuriozitu najdete v kostele Nanebevzetí Panny Marie: oltář a další prvky jsou zhotoveny ze starých kmenů, nalezených ve starém korytě řeky Moravy v areálu Slovanského hradiště.
 


Památky Velké Moravy u nás i za hranicemi
V 8. a 9. století se na ostrovech na řece Moravě poblíž dnešních Mikulčic rozkládalo slovanské hradiště, jedno z hlavních center Velké Moravy. Expozice s vyhlídkovou věží a návštěvnickým centrem nepředstavuje jen archeologické objevy, ale prohlédnete si i základy knížecího paláce a dvanácti kamenných kostelů. Na druhém břehu leží Slovensko; v budoucnosti by tu měl vzniknout Archeologický park zaměřený na památky Velké Moravy, společný projekt obcí Mikulčice a Kopčany propojený lávkou pro pěší a cyklisty.
 
Vínečko bílé, kouzelná příroda a muzeum
Mikulčice jsou obec s dlouhou vinařskou tradicí, četná vinařství nabízejí degustace, ubytování a další služby, okolím vede řada vinařských cyklostezek. V lužních lesích na jaře vyraší husté koberce sněženek a ladoněk a lákají ke kouzelným procházkám, v přírodní rezervaci Skařiny můžete spatřit hnízdiště čápa bílého a volavky popelavé. Okolí této lokality je zahrnuto do přírodního parku Mikulčický luh. Muzeum v rodném domě připomíná Fanoše Mikuleckého (1912–1970), organizátora kulturního života na Podluží a také autora řady písní, například V širém poli studánečka či Vínečko bílé.
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/oblasti/slovacko/mikulcice